O nás

ACER VOLTAGE s.r.o. byla založena v roce 1992 v Hradci Králové, s původním názvem ACER. Je to ryze česká firma, která se zabývá vývojem a výrobou svodičů a omezovačů přepětí pro ochranu nn a vn rozvodných energetických a distribučních sítí a chrání zařízení proti atmosférickému a spínacímu přepětí. Dále se zaměřuje na výrobu izolátorů. Výrobky firmy ACER VOLTAGE chrání zařízení svých zákazníků před ničivými účinky přepětí.
Tato firma vystupovala od roku 2006 pod názvem ACER HK s.r.o. a koncem roku 2014 se přestěhovala do nového místa výkonu práce, kde zůstává. 

V roce 2016 se firma přejmenovala na současný název ACER VOLTAGE s.r.o, který lépe vystihuje její zaměření a činnost.
V minulosti společnost vyvíjela a vyráběla varistory na bázi ZnO do svodičů přepětí NN a následně další svodiče přepětí vytvořené z nich. Prvním typem byl svodič přepětí SP 0,440/10, který byl vylepšen a nyní se vyrábí pouze v provedení SPB */10 v různých napěťových úrovních a dle typu montáže. Výroba ZnO varistorů byla zrušena v roce 2006 a pro současné svodiče a omezovače přepětí jsou použity pouze varistory od externích dodavatelů. Další významná část výrobního programu jsou polymerové omezovače přepětí pro sítě VN od 1 do 39 kV pro sítě AC nebo DC. Skládají se z celé modelové řady, kterou neustále rozšiřujeme. Kromě toho je možné vyrobit i nestandardní typy podle požadavků a přání zákazníka. Podrobnosti o sortimentuACER VOLTAGE lze nalézt v našem katalogu nebo na webových stránkách. Nově došlo k rozšíření sortimentu o výrobky s plynem plněnýmí výkonovými bleskojistkami. 

Společnost získala a pravidelně obnovuje certifikaci podle ČSN EN ISO 9001.

ACER VOLTAGE je přední společností dodávající technologie pro napájení a automatizaci, které umožňují, aby energetiky a průmysl, které mají zvýšit efektivitu při současném snížení dopadu jejich činnosti na životní prostředí. Výrobky jsou dodávány ACER VOLTAGE do 42 zemí a jsou vždy blízko svým zákazníkům. Díky naší špičkové technologii, globálnímu rozsahu, hluboké znalosti oboru a znalosti místního prostředí, můžeme nabídnout našim zákazníkům výrobky, systém řešení a služeb, které jim umožňují zvyšovat spolehlivost jejich přenosových sítí.
Svým zaměřením a silnou stránkou v oblasti technologií pro napájení a automatizaci, usilujeme o organický růst. Naše globální výrobní základna zajišťuje konzistentní produkty a systémy nejvyšší kvality vyrobené v ACER VOLTAGE pro zákazníky po celém světě. Naši zákazníci mají snadný přístup k úplné škále výrobků, ať už přímo u nás jako výrobce, nebo přes síť distributorů nebo velkoobchodů, kterou neustále rozšiřujeme.
Pro zajištění kvality výrobků společnost ACER VOLTAGE provádí 100% kontrolu výroby na zkušebních zařízeních. Pomocí těchto zařízení jsou kontrolovány přesné technické parametry celé produkce firmy ACER VOLTAGE